Jmenuji se Nela Poláková a kynologii se aktivně věnuji od roku 2008,

když jsem si téhož roku koupila Německého ovčáka bez PP - milovanou Izzy.

    V tu dobu jsem chodila na klasický cvičák, kde se prováděl výcvik v řadách a výcvik trval strašně dlouho. Psy museli co nejdříve skládat zkoušky a důvěřovala jsem metodice výcviku, který se mnou Izzy absolvovala pod vedením na cvičáku. Tzv. klasické podmiňování, které je neustále dodnes...

    Byla jsem nepolíbená kynologií, tak jako spousty z nás.....Nějaký závod a zkoušku jsme s Izzy složili. Ale pořád se mi nelíbilo a nezdálo, že takhle se má učit pes...........prostě to celé bylo o tom ŽE PES MUSÍ!

    Poté co jsem se rozhodla si pořídit v roce 2011 belgického ovčáka malinois, se stala osvěta v mém pohledu na výcvik. Absolvovala jsem před koupením Crazy seminář přirozená komunikace a výcvik psa - Jiří Ščučka, poté aport - Jiří Ščučka. Tyto semináře mi otevřeli oči. Poté se začal bortit svět, který jsem dosud znala. Začala jsem dělat své lekce. Věděla jsem ale, že v poměru mého věku a zkušeností ne 20 let v kynologii nebudu pochopená - stalo se. Tak jsem se rozhodla založit vlastní ZKO Kaplice - U hřiště a stala se předsedou. Začátky byli krušné - obyčejná louka. V tuto dobu se naše ZKO rozrůstá a nechodí to u nás jako na klasickém cvičáku - tohle byl můj cíl a zůstane to nadále.

    Semináře o výcviku, které jsem dále absolvovala mi spíše ukázali jen šablonu nebo jejich metodiku, která ale podle mého nefunguje na všechny psy. Ale vždy odcházím s dalšími zkušenostmi a nadále budu jezdit na semináře různých trenérů - vzdělávání a výroba názorů je důležitá.

    Další co mě vždy bavilo je starost o psa ve smyslu jeho pohybu a zdraví. Jsou to zvířata, který nám bohužel neřeknou bolí nás tady. Dlouho dokážou přetvařovat bolest. Proto jsem absolvovala semináře s náplní fyzioterapie, masáží a hlavně dornova metoda zvířata. Mohu si tedy ošetřovat své psy, nebo psy klientů. Postavit na nohy někdy případy kdy jim veterináři šanci nedávají.... Tohle mě naplňuje!

   Založení chovatelské stanice byl můj životní sen. Chci opravdu kvalitní zvířata a ne kvantitu. Důležitá je pro mě povaha a pudy zvířete né exteriér, takže zaměření pracovní silná zvířata.

    V roce 2015-2016. Jsem absolvovala několik soukromých tréninků a uspořádala několik veřejných tréninků, seminářů a táborů s Leošem Drbohlavem. Tento člověk mi podrobně ukázal a naučil vnímat psa. Kdyby se toto naučilo spousty kynologů = spousty psů by nebylo tak zdebastovaných a hozených do jednoho pytle ,,je k ničemu,, a to je jen jedna věta ,,VNÍMAT A ČÍST SVÉHO PSA,, ale je to to nejdůležitější. Ukázal mi směr komunikace, učení psa a spousty důležitých faktorů při výcviku a na čem je to vlastně postavené všechno a s každým psem a plemenem.

    Moc mu děkuji za tyto zkušenosti! Semináře a tréninky byli jiné v tom, že opravdu dokázal s jakýmkoliv psem i s tím zdebastovaným zjistit problém a vyčistit komunikaci. Také nešlo o nalévání mozku informacemi s tím, že to někdo nechápe. Tento přístup se mi velice líbil.

 

    V roce 2017 jsem se zúčastnila pro mě opět důležitým průkopním týdenním seminářem s praxí - obrany, poslušnost v obraně a řešení problémů při obraně který vedl Jiří Ščučka. Neskutečná osvěta v tom jak to opravdu funguje. Od této doby plně jedu jiné tréninky při obraně a celý systém obrany. Největším problémem je sehnat figuranta, který je tvárný. Ale já takového soukromého mám - mám štěstí :-). Tento rok jsem začala pořádat své výcvikové víkendy a tábory - náš JIHOTEAM T.D.

 

V roce 2018 jsem se zúčastnila semináře agresivní a problémové chování psů a to opět vedl Jiří Ščučka. Na jeho semináře vždy jedu v obrovským natěšením - nikdy mě nezklame. Opět mi pomohl poskládat ty puzzle které si postupně skládám. Tento seminář byl opravdu důkladně vysvětlený v okruhu chování, které opravdu řeší většina z nás a hlavně ukázané metody, které musíme použít komplexně. Tento rok opět plánuji více seminářů. Další který jsem se v roce 2018 zůčastnila a zároveň pořádala je NOSEWORK absolutně nové odvětví s Martinem Lacem ze psí školy Arka.

 

Teď je to všechno u mě pouze o tom ŽE PES CHCE! A to je to v čem jsem jiná!!! Budu se celoživotně  vzdělávat, doplňovat skládačku jak to celé funguje a hlavně chovat kvalitní zvířata.

účast na seminářích a kurzech:

2011 seminář - přirozená komunikace a výcvik psa - Jiří Ščučka

2011 seminář - aport - Jiří Ščučka

2013 seminář - NePoPo - Bart Bellon

2014  seminář - obrany - Peter Sherk

2014 seminář - péče o pohybový aparát psa - Bc. Kateřina Plačková

2014 kurz - masáže psů a strečink - Iva Volková

2014 kurz - dornova metoda zvířata -Andrea Dunová

2014 seminář - manuální fyzioterapeutické techniky a rehabilitační cvičení pro psy - MVDr. Helena Potfajová

2014 - pracovní seminář - dornova metoda zvířata - Andrea Dunová

2015 - seminář - trénink je rozhovor - František Šusta

2015 - seminář - motivace - Jiří Ščučka

2015 - seminář - jak se zvířata učí aneb naučme se psí ABECEDU - Leoš Drbohlav

2016 - seminář - obrany - Leoš Drbohlav

2016 - seminář - stopy - Leoš Drbohlav

2016 - seminář - elektronický výcvikový obojek - Leoš Drbohlav

2016 - seminář - klikr - Leoš Drbohlav

2016 - seminář - pracovní seminář poslušnost - Martin Pejša

2017 - týdenní seminář s praxí - obrany, poslušnost v obraně a řešení problémů při obraně - Jiří Ščučka

2018 - seminář - agresivní a problémové chování psů - Jiří Ščučka

2018 - seminář - nosework - Martin Laco

 

.